Psychoterapia Dzieci i Młodzieży Warszawa

Szukasz gabinetu, który prowadzi psychoterapię dzieci i młodzieży w Warszawie? Pracownia Psychoterapii w Równowadze to przyjazne młodym pacjentom miejsce, w którym mogą podjąć pracę nad trudnościami, z którymi się borykają. Oferujemy profesjonalne usługi terapeutyczne, świadczone przez psychologów z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Nasz zespół cechuje wysoki poziom empatii oraz stosowanie sprawdzonych metod psychoterapii.

Jeśli szukasz zaufanego miejsca do podjęcia psychoterapii dzieci i młodzieży w Warszawie, skontaktuj się z nami już dziś!

Psychoterapia w równowadze - logotyp. Konsultacje psychologiczne, psychoterapia online i w Warszawie.

Psychoterapia dzieci i młodzieży w Warszawie

Co wyróżnia Pracownię Psychoterapii w Równowadze?
Psychoterapia, konsultacje psychologiczne w Warszawie i online. Pomoc w problemach psychicznych, lękach, zaburzeniach adaptacyjnych.

Indywidualne podejście

Każdego młodego człowieka traktujemy indywidualnie, z należytym szacunkiem oraz empatią. Stawiamy na personalny dobór rodzaju podejmowanej psychoterapii, w oparciu o potrzeby i oczekiwania.

Psychoterapia Warszawa. Konsultacje psychologiczne, psychoterapia online. Zaburzenia nastroju, depresja, ChAD.

Wykwalifikowany personel

Nasz zespół zasilają terapeuci i psychologowie, których specjalnością jest prowadzenie psychoterapii dla dzieci i młodzieży. Cechuje ich wyjątkowa dyskrecja oraz cierpliwość w pracy z młodymi osobami.

Poznaj zespół
Psychoterapia online i psychoterapia w Warszawie. Wyspecjalizowani psychoterapeuci.

Dowolne formy spotkań

Prowadzimy psychoterapię dzieci i młodzieży w Warszawie, w naszym gabinecie zlokalizowanym na Śródmieściu. Dla komfortu naszych pacjentów spotkania mogą odbywać się także w formule wizyt domowych lub spotkań online.

Kiedy zdecydować się na terapię? Warszawa – psychoterapia dzieci i młodzieży

Psychoterapia dziecięca jest skierowana do dzieci i młodzieży w różnym wieku. Podstawą do jej podjęcia są występujące w życiu pacjenta trudności. Mogą one dotyczyć zachowania, rozwoju, kształtowania relacji z rówieśnikami oraz członkami rodziny czy problemów szkolnych.

W przypadku małych dzieci niepokój rodziców lub opiekunów mogą budzić oznaki nieprawidłowego rozwoju, takie jak opóźnienia rozwojowe lub regresy w tym obszarze. Jeśli maluch nie opanował podstawowych umiejętności przypisanych do jego wieku, jest niespokojny, rozdrażniony lub płaczliwy – warto skonsultować się z psychologiem, który oceni jego rozwój psychoruchowy oraz zakres reagowania na bodźce zewnętrzne.

Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym wymagają obserwacji, która pozwoli wychwycić nieprawidłowości w ich rozwoju lub zachowaniu. Terapia dziecięca jest zalecana, kiedy dziecko przejawia zachowania agresywne, odczuwa lęk, ma problemy z kontaktach z innymi dziećmi i członkami rodziny, ma niską samoocenę. Zmiana sytuacji rodzinnej, miejsca zamieszkania czy szkoły lub przeżyta trauma, z którą dziecko sobie nie radzi, również jest wskazaniem do wizyty w gabinecie psychoterapeuty.

Kiedy udać się z dzieckiem do psychoterapeuty?

Dziecko może potrzebować wsparcia terapeutycznego, gdy:

 • przejawia problemy rozwojowe,
 • ma trudności natury emocjonalnej,
 • zachowuje się w sposób nieodpowiedni lub nieadekwatny,
 • ma problemy z nawiązywaniem relacji,
 • przejawia niską samoocenę,
 • cierpi na fobię lub silny lęk,
 • musi dostosować się do nowej rzeczywistości (np. zmiany miejsca zamieszkania, rozstania rodziców),
 • przeżyło chorobę lub stratę bliskiej osoby,
 • doświadczyło traumy,
 • ma trudności w nauce.

Psychoterapia w Równowadze Warszawa – psychoterapia dla młodzieży

W przypadku młodzieży psychoterapia podejmowana jest często w związku z tzw. buntem nastolatka. Rozwijające się ciało i układ nerwowy młodego człowieka powodują burzę hormonów w jego organizmie, co może przekładać się na zachowanie oraz samopoczucie. Nastolatkowie potrzebują aprobaty swoich rówieśników, pragną nowych doświadczeń, chcą podkreślić swoją indywidualność. Nie zawsze jednak ich działania są akceptowane i popierane. To wymagający czas, zarówno dla dorastających, jak i ich opiekunów. Warto więc wspierać młodzież w trudnym procesie, jakim jest dorastanie – służyć radą i wsparciem, spokojną rozmową oraz obecnością, kiedy tego potrzebują.

Kiedy jednak sytuacja wymyka się spod kontroli, a rodzice nie wiedzą, jak dotrzeć do swojej pociechy, której zachowania ich niepokoją, warto poszukać porady u psychologa. Psychoterapia dla młodzieży często ma charakter rodzinny – młoda osoba ma szansę zrozumieć siebie, swoje emocje i zachowania, a rodzice otrzymują cenną wiedzę na temat prawidłowego reagowania oraz metod wspierania dziecka.

Psychoterapia dla młodzieży w Warszawie. Kiedy terapia nastolatka jest wskazana?

Bunt natolatka to w pełni naturalny proces i etap rozwojowy w życiu każdego człowieka. Istnieją jednak sytuacje, w których podjęcie terapii w gabinecie terapeuty jest wskazane. Są to sytuacje, kiedy młody pacjent:

 • przejawia zachowania agresywne,

 • cierpi z powodu obniżonego nastroju,

 • ma silne wahania nastroju,

 • odczuwa długotrwałe przygnębienie, stres, smutek lub lęk,

 • doświadcza prześladowania (np. w środowisku szkolnym),

 • przejawia zachowania autoagresywne,

 • ma myśli samobójcze,

 • boryka się z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych, internetu, komputera, telefonu.

Terapia dla dzieci i młodzieży w Warszawie

Psychoterapia dla młodzieży w Warszawie. Co daje dzieciom i młodzieży podjęcie terapii?

Podjęcie psychoterapii może przynieść dzieciom i młodzieży wiele korzyści. Niewątpliwie jedną z największych z nich jest pomoc w zrozumieniu swoich zachowań, reakcji i mechanizmów działania, a także rozróżnianiu i radzeniu sobie z trudnymi emocjami czy potrzebami. Wpływa to pozytywnie na lepsze rozumienie siebie, ogólne samopoczucie młodych ludzi oraz poprawę relacji z otoczeniem i członkami rodziny.

Zadaniem psychoterapeuty jest także interwencja w sytuacjach kryzysowych oraz pomoc w rozwiązywaniu pojawiających się w życiu młodego pacjenta problemów, zarówno tych związanych z emocjami, nauką, jak i sferą społeczną. Spotkania z psychologiem mogą pomóc pacjentowi zdobyć nowe umiejętność interpersonalne, pokonać trudności z nauką czy koncentracją.

Terapia może być także pomocna dla rodziców młodych ludzi, którzy nie radzą sobie z trudnościami etapu dorastania. Psychoterapeuta wspiera opiekunów oraz wskazuje im skuteczniejsze metody postępowania z dziećmi i młodzieżą.

Psychoterapeuci dzieci i młodzieży w Warszawie

Poznaj Nasz Zespół - psychoterapeuci dzieci i młodzieży

Psycholożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka

W Równowadze – skuteczna psychoterapia dzieci i młodzieży w Warszawie

Potrzebujesz pomocy zaufanego terapeuty, który zajmuje się psychoterapią dla młodzieży w Warszawie? Zapraszamy do Pracowni Psychoterapii w Równowadze! Zespół naszych psychologów i terapeutów służą wsparciem terapeutycznym młodym ludziom, którzy borykają się z problemami w sferze psychicznej o różnym podłożu. Naszą misją jest przywrócenie pacjentom zdrowego balansu, dobrego samopoczucia oraz wysokiej jakości życia. Cechuje nas empatyczne podejście do każdego przypadku oraz stosowanie indywidualnie dopasowanych technik terapii.

Umów wizytę już dziś i zacznij drogę ku lepszemu życiu!

Call Now Button