Psycholog Dziecięcy i Młodzieży | Online

Twoje dziecko „daje Ci popalić”? Brakuje Ci pomysłu, co zrobić by posłuchało Twoich rad czy wskazówek? Martwisz się, że dzieje się z nim coś niepokojącego, a Ty nie wiesz, jak pomóc? Twoje dziecko moczy się w nocy, ma bóle brzucha, głowy czy trudności ze snem, które nie mają medycznego uzasadnienia?
Dbanie o dobrostan psychiczny to żaden wstyd – bądź przykładem dla swojej pociechy i umów się na wizytę. Oboje zasługujecie na wsparcie!

Psychoterapia w równowadze - logotyp. Konsultacje psychologiczne, psychoterapia online i w Warszawie.

Psycholog Dziecięcy - Psychoterapia w Równowadze

Psychoterapia Warszawa. Konsultacje psychologiczne, psychoterapia online. Zaburzenia nastroju, depresja, ChAD.

Psychologowie dzieci i młodzieży

w naszym zespole mamy kilku psychologów specjalizujących się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Twoje dziecko jest w dobrych rękach!

Poznaj zespół
Psychoterapia online i psychoterapia w Warszawie. Wyspecjalizowani psychoterapeuci.

Wygodne formy spotkań

spotkania z psychologiem mogą odbywać się: online, w naszym gabinecie lub Twoim w domu. Możesz wybrać najbardziej komfortową dla Ciebie formę konsultacji.

Psychoterapia, konsultacje psychologiczne w Warszawie i online. Pomoc w problemach psychicznych, lękach, zaburzeniach adaptacyjnych.

Kompleksowe podejście do pacjenta

Do każdego podchodzimy indywidualnie. Pomagamy zwalczyć problemy emocjonalne, lęki, a także dolegliwości w ciele – oferujemy konsultacje z psychologiem, psychoterapię, a jeśli potrzeba również foto- czy fizjoterapię.

Dojrzewanie i bunt nastolatka – dobry psycholog dziecięcy, psycholog dla młodzieży online

Dorastanie to trudny i wymagający czas, zarówno dla dzieci i nastolatków, jak i rodziców. Okres dojrzewania wiąże się ze zmianami hormonalnymi, które mają miejsce w ciele młodego człowieka. Mogą one powodować wahania nastroju oraz zmienność dotychczasowych preferencji. Młody człowiek zaczyna poszukiwać swojego własnego „ja”, chce dążyć do niezależności od rodziców, odrzuca dawne autorytety, odczuwa potrzebę przynależności do grupy rówieśniczej oraz przechodzi intensywny rozwój poznawczy. Zachodzące w organizmie zmiany, które przekładają się na zachowanie dzieci i młodzieży, często rodzą konflikty na linii rodzic/opiekun/nauczyciel – pociecha.

Warto jednak zaznaczyć, że zachowania określane jako nastoletni bunt są naturalną prawidłowością rozwojową człowieka, która wynika z dojrzewania. Zazwyczaj zaczyna się w wieku około 11-13 lat i kończy, kiedy młody człowiek osiągnie dorosłość.

Jak sobie radzić z dorastającym dzieckiem?

Przede wszystkim, warto wspierać pociechę w tym trudnym dla Was czasie oraz wykazywać zrozumienie. Okazuj miłość i zaangażowanie gotowością do rozmów, ale jednocześnie stawiaj wyraźne granice. Buduj zaufanie i poczucie bezpieczeństwa oraz pokazuj, że nie jesteś wrogiem nastolatka. Jednocześnie przygotuj się na trudne momenty – wybuchy złości, agresję słowną oraz płacz.

Co w sytuacji, kiedy nie wiesz, jak postępować z dzieckiem? 

Dobry psycholog dziecięcy, psycholog dziecięcy online, psycholog dla młodzieży online

Kiedy relacja z dzieckiem jest skomplikowana i nie wiesz, co możesz zrobić, aby to zmienić, możesz skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Specjalista spojrzy na Waszą sytuację z perspektywy osoby z zewnątrz, nie będzie Was oceniał. Jego rola polega na ocenie stanu psychologicznego, zauważeniu wszystkich ważnych aspektów Waszej relacji rodzinnej i wspólnej próbie poprawy jej. W jego kompetencjach leży wskazanie obszarów, które wymagają pracy – zarówno od dziecka, jak i od rodziców. Być może bunt nie jest bezpośrednią przyczyną nieakceptowalnego zachowania nastolatka, a przyczyny tkwią w zaburzeniach, uzależnieniach, lękach lub traumach, z którymi się mierzy. Psycholog pomoże także w sytuacji, gdy dziecko ma trudności z nauką, koncentracją, nawiązywaniem znajomości z rówieśnikami, samooceną lub wyrażaniem emocji.

Jak wygląda pomoc psychologa dziecięcego?

Psycholog dla dzieci online, psycholog internetowy dla młodzieży, psycholog młodzieżowy online

Zwykle terapia dzieci i młodzieży polega na regularnych spotkaniach z terapeutą i pracy nad rozwiązywaniem problemów przy konsultacji z rodzicami lub opiekunami. W przypadku terapii online, spotkania odbywają się przy pomocy smartfona lub komputera z kamerą internetową i mikrofonem. Pozwala to na udzielenie pomocy psychologicznej dziecku lub nastolatkowi bez wychodzenia z domu. Długość terapii jest uzależniona od rodzaju problemów, jakim musi stawić czoło dziecko. Często konsultacji psychologicznej potrzebują wszyscy członkowie rodziny, aby zrozumieć wzajemne relacje, potrzeby oraz wspólnie rozwiązać trudności. Terapia dzieci i rodziców, którzy uczą się wyrażać swoje emocje oraz skutecznie się komunikować, zazwyczaj przynosi szybkie i trwałe rezultaty.

Kiedy zgłosić się po pomoc do terapeuty?

Psycholog dziecięcy online, psycholog dla dzieci online, psycholog internetowy dla młodzieży, psycholog młodzieżowy online

Czy zachowanie Twojego dziecka Cię niepokoi? Widzisz, że ma problemy z wyrażaniem emocji, izoluje się od grupy rówieśniczej, miewa wybuchy złości, nie potrafi się skoncentrować na powierzonych zadaniach? To mogą być symptomy, które warto skonsultować z psychologiem, aby poznać ich przyczynę oraz metody radzenia sobie z nimi.

O zaburzeniach na tle psychicznym mogą świadczyć także problemy emocjonalne:

 • lęki,
 • fobie,
 • wybuchy agresji (także w stosunku do najbliższych),
 • nadmierna płaczliwość.

Mogą wystąpić one zarówno u dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak i nastolatków. Jeśli martwi Cię zachowanie dziecka lub nastolatka, skorzystaj z pomocy psychoterapeuty.

Inne problemy tj.

 • trudności z nawiązywaniem relacji z rówieśnikami
 • lęk separacyjny,
 • problemy adaptacyjne w przedszkolu lub szkole

mogą wskazywać na problemy społeczne, które mogą znacznie obniżyć jakość życia, dlatego nie powinny być bagatelizowane.

Jeśli widzisz, że dziecko jest wycofane i niechętne do podejmowania interakcji z innymi – odwiedź z nim gabinet psychologa.

Kiedy warto odwiedzić gabinet psychologa wraz z dzieckiem?

W przypadku młodszych dzieci, konsultacja psychologiczna może wiązać się z zauważeniem problemów rozwojowych dziecka przez rodziców lub opiekunów. To, co powinno zwrócić Twoją uwagę to:

 • nadpobudliwość,
 • nadmierna lub ograniczona wrażliwość na bodźce z otoczenia,
 • nadmierne napięcie (często wyrażane płaczem),
 • problemy z utrzymaniem koncentracji.

U starszych dzieci niepokój mogą budzić zauważalne problemy z mową:

 • niewyraźna mowa,
 • nieadekwatny do wieku zasób słownictwa.

Przy niektórych schorzeniach natury psychologicznej występują także problemy motoryczne:

 • trudności z utrzymaniem,
 • trudności w operowaniu przedmiotami (np. kredkami, sztućcami)
 • zaburzenia równowagi.

Również jeśli zauważamy:

 • regres lub opóźnienie, które następują w rozwoju dziecka,
 • uważamy, że dziecko jest zbyt mało samodzielne jak na swój wiek i etap rozwojowy,
 • jest to wskazanie do wizyty i konsultacji psychologicznej.

Wsparcie terapeutyczne dla dzieci i młodzieży

Psycholog dziecięcy online, dobry psycholog dziecięcy, psycholog młodzieżowy online

Jeśli Twoje dziecko przechodzi przez trudny czas, jakim jest rozwód, utrata bliskiej osoby, choroba, wypadek lub inna stresogenna sytuacja, wizyta u psychologa może przynieść mu ukojenie. Terapeuta pomoże dziecku przejść przez niełatwy okres i zrozumieć odczuwane emocje i lęki. Może okazać się także cennym wsparciem dla rodziców, którzy niekiedy nie wiedzą, jak poprawnie reagować na zachowanie dziecka oraz jak je wspierać.

Zaburzenia psychiczne mogą objawiać się także jako dolegliwości fizyczne. Częste bóle głowy, brzucha, nudności, zaburzenia łaknienia, problemy skórne, zaburzenia snu czy nocne moczenie powinny zostać skonsultowane z pediatrą. Jeśli ich źródło nie zostanie wykryte przez lekarza, a wyniki badań mieszczą się w normie, przyczyn należy poszukać w psychice młodego człowieka.

Cele psychoterapii

Psycholog młodzieżowy online, psycholog dziecięcy online, dobry psycholog dziecięcy

W Pracowni Psychoterapii W RÓWNOWADZE:

 • rozwiązujemy problemy w relacjach między dzieckiem a rodzicami/opiekunami,
 • pracujemy nad skuteczną i efektywną komunikacją, wyrażaniem emocji, wyznaczaniem granic oraz określeniem potrzeb,
 • pracujemy także z dziećmi ze spektrum autyzmu,
 • pomagamy dzieciom i młodzieży w przepracowaniu traumy, w trudnym czasie po utracie bliskiej osoby lub po wypadku, a także w odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej.

Wszystkie podjęte przez naszych terapeutów działania służą poprawie sytuacji i relacji rodzinnej, odzyskaniu zdrowego balansu oraz poprawie jakości Waszego życia.

Psycholodzy dzieci i młodzieży

Poznaj Nasz Zespół - psychologowie dziecięcy online

Pedagożka, psycholożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka
Pedagożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka
Terapia dla dzieci i młodzieży

Dla kogo

 • dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców lub opiekunów prawnych,

Jak wygląda

 • regularne spotkania z terapeutą w ustalonym wcześniej czasie i wspólna praca nad rozwiązaniem problemów,
 • w zależności od sytuacji w trakcie terapii, praca z rodzicem bądź konsultacje z rodzicem, umożliwiające poprawę relacji i harmonijną współpracę.

Zakres pomocy

 • autyzm / zespół Aspergera, 
 • uzależnienie od substancji psychoaktywnych,
 • uzależnienia behawioralne: komputer, telefon, tablet i inne,
 • praca z napadami złości,
 • trudności w nauce, problemy z koncentracją,
 • pomoc w traumatycznych doświadczeniach takich jak: choroba, wypadek, strata bliskiej osoby,
 • lęki,
 • problemy w kontaktach z rówieśnikami,
 • zaburzenia łaknienia: anoreksja, bulimia,
 • praca nad poprawą relacji z dzieckiem,
 • pomoc w budowaniu zdrowej i adekwatnej samooceny,
 • trudności z zaadoptowaniem się do nowej sytuacji.
Psychoterapeuta Aleksandra Jasińska. Specjalista prowadzący konsultacje psychologiczne i psychoterapię online i w Warszawie.
Call Now Button