Psychoterapia Indywidualna Online

Doświadczasz trudności w codziennym funkcjonowaniu? Wciąż popełniasz te same błędy i ponosisz ich przykre konsekwencje? Chcesz uzyskać lepszy wgląd w siebie? Rozpocznij psychoterapię indywidualną, która pomoże Ci poprawić samopoczucie i osiągnąć balans.

Na zmiany nigdy nie jest za późno!

Psychoterapia Online

Psychoterapia indywidualna skierowana jest do wszystkich osób: dzieci, młodzieży i dorosłych, które doświadczają problemów w zakresie zdrowia i równowagi psychicznej.

Spotkanie z psychoterapeutą, psychologiem. Psychoterapia online, Psychoterapeuta w Warszawie.

Zalety psychoterapii:

Podjęcie pracy z terapeutą pomaga w:

 • ustabilizowaniu swoich myśli i zachowań,
 • rozwoju umiejętności komunikacyjnych,
 • rozpoznaniu swoich mocnych i słabych stron oraz wnętrza.

Warto skorzystać z psychoterapii kiedy:

 1. doświadczasz piętrzących się problemów i potrzebujesz wsparcia,
 2. przechodzisz kryzys w życiu spowodowany żałobą, wypadkiem, zdradą, gwałtem, chorobą, inwalidztwem lub przemocą,
 3. doświadczasz zaburzeń nastroju (tj. depresja, dystymia, cyklotymia, choroba afektywna dwubiegunowa – ChAD),
 4. mierzysz się z chorobami somatycznymi, zaburzeniami adaptacyjnymi lub lękowymi,
 5. cierpisz z powodu zaburzeń osobowości,
 6. potrzebujesz pomocy w skutecznym pozbyciu się uzależnień (behawioralnych, od substancji lub współuzależnień),
 7. chciałbyś zwalczyć zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne,
 8. szukasz wsparcia w poprawie relacji międzyludzkich i relacji z samym sobą.
Psychoterapia w równowadze - logotyp. Konsultacje psychologiczne, psychoterapia online i w Warszawie.

Dlaczego warto skorzystać z psychoterapii u nas:

Psychoterapia Warszawa. Konsultacje psychologiczne, psychoterapia online. Zaburzenia nastroju, depresja, ChAD.

Specjaliści psychoterapii

w naszym zespole mamy kilkunastu specjalistów – możesz swobodnie zdecydować, kto zostanie Twoim psychoterapeutą

Poznaj zespół
Psychoterapia online i psychoterapia w Warszawie. Wyspecjalizowani psychoterapeuci.

Różne formy spotkań

psychoterapia może odbywać się online, w naszym gabinecie lub Twoim w domu – możesz wybrać najbardziej wygodne dla siebie miejsce

Psychoterapia, konsultacje psychologiczne w Warszawie i online. Pomoc w problemach psychicznych, lękach, zaburzeniach adaptacyjnych.

Wiele nurtów psychoterapii

prowadzimy psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym, ACT, psychodynamicznym, gestalt, behawioralnym i psychoterapię schematu

Psycholog przed komputerem. Konsultacje psychologiczne online.
Jak wygląda psychoterapia?

Psychoterapia w Równowadze

Psychoterapia indywidualna polega na regularnych spotkaniach z psychoterapeutą. Zazwyczaj obejmuje kilkanaście lub kilkadziesiąt sesji. Psychoterapia realizowana u nas może odbywać się online, w naszym gabinecie w Warszawie oraz w domu pacjenta na terenie Warszawy. Jedno spotkanie trwa 50 minut, a ich częstotliwość uzależniona jest od problemu uczestnika terapii.

Potocznie psychoterapia indywidualna uważana jest za rozmowę. W praktyce proces terapeutyczny jest bardziej złożony i obejmuje kilka etapów. Ważne jest nawiązanie relacji terapeutycznej między pacjentem a terapeutą. Pozwala to na większą swobodę i nabranie zaufania. Następnie, już wspólnie, ustalany jest cel terapii, czyli w czym konkretnie mają pomóc spotkania, co zmienić w życiu lub co poprawić. Kontrakt z psychoterapeutą pieczętuje ustalenia i daje gwarancję wspólnej, wytężonej pracy nad poprawą jakości życia pacjenta.

Psychoterapia online

Jest to spotkanie pacjenta z psychologiem online – z użyciem kamery internetowej i mikrofonu. Sesje prowadzone są także za pomocą wygodnych komunikatorów internetowych, takich jak Zoom, Messenger, WhatsApp czy Skype. Psychoterapia online daje możliwość udzielenia pomocy osobie jej potrzebującej bez wychodzenia z domu. Wyniki badań jednoznacznie dowodzą, że jest ona równie wartościową formą kontaktu z psychoterapeutą, co psychoterapia prowadzona „na żywo” w gabinecie.

Psychoterapeuta kobieta przed komputerem w salonie. Psychoterapia online, terapia przez internet.

Dlaczego psychoterapia online?

Psychoterapia online to wygodna opcja dla: 

 • osób, które dobrze czują się w znanym otoczeniu,
 • zapracowanych, którzy nie muszą tracić czasu na dojazd do gabinetu,
 • osób przebywających za granicą pozbawionych dostępu do terapii w języku ojczystym,
 • osób mających problemy z poruszaniem się, starszych lub niepełnosprawnych.

Psychoterapia w Równowadze - czas trwania

Każdy przypadek jest indywidualny i dlatego trudno jest określić, jak długo będzie trwał proces psychoterapii. Poza liczbą spotkań w tygodniu, istnieje podstawowy podział, który bazuje na długości terapii w ogóle. Z tego względu dzielimy terapię na:

 • krótkoterminową – trwającą od kilku tygodni do sześciu miesięcy. Jest wskazana dla osób borykających się z przejściowymi trudnościami lub zmianami, z którymi nie mogą sobie poradzić (np. zmiana pracy, śmierć bliskiej osoby).
 • długoterminową – trwa zazwyczaj kilka lat i dotyczy osób z traumatycznymi doświadczeniami lub bardzo złożonymi problemami. Skierowana jest do pacjentów, którzy potrzebują dogłębnej analizy problemu i jest skoncentrowana na rozwiązaniu go.

Należy jednak pamiętać, że terapia krótkoterminowa może przerodzić się w długoterminową, jeśli tego będzie wymagała sytuacja.

Zależy to od indywidualnych potrzeb pacjenta, jego aktualnego stanu oraz regularności spotkań. To właśnie regularność i konsekwencja są kluczowe dla powodzenia terapii. Pomoc psychologiczna to nie tylko praca w gabinecie terapeuty, ale także codzienne życie i wdrażanie do niego tego, co pacjent wypracował. Dlatego właśnie systematyczność i cierpliwość są bardzo ważnymi elementami tego procesu.

Psychoterapia w gabinecie psychoterapeuty w Warszawie i online.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna - w czym może pomóc?

Psychoterapia w Równowadze to spotkania w gabinecie terapeuty, ale także psychoterapia poznawczo-behawioralna online.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna to jedna z najlepiej zbadanych metod terapeutycznych. Uchodzi też za jedną z najbardziej skutecznych. Polega na budowaniu samoświadomości pacjenta i zmianie dotychczasowych schematów i nawyków. Człowiek podczas swojego życia kształtuje wzorce zachowań i korzysta z nich nieświadomie. Nieodpowiednie utrwalone wzorce zachowań mogą mieć negatywny wpływ na wiele aspektów życia. Ważne jest ich rozpoznanie i zmodyfikowanie, aby zaczęły działać poprawnie. Kluczem do tego jest właśnie samoświadomość.

Jeśli pacjent cierpi na fobię, lęki napadowe, nerwicę, stres pourazowy lub zaburzenia odżywiania, psychoterapia poznawczo-behawioralna może mu pomóc.

Skuteczność

Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest uznawana za jedną z najbardziej skutecznych praktyk. Wiele przeprowadzonych nad jej efektami badań jasno pokazało, że ustąpienie objawów następuje dość szybko, a nawroty są rzadkie. Już kilka pierwszych sesji może przynieść wyraźną poprawę.

Po czym poznasz, że terapia działa?

Spotkania pomogą Ci nauczyć się opanowania emocji i zwiększą Twoją motywację do działania. Dadzą także poczucie wysłuchania. W czasie pomiędzy spotkaniami, będziesz starał się wprowadzać wypracowane zachowania w życie. To, co dotychczas sprawiało Ci problemy lub zdarzenia, które były źródłem stresu, będą przez Ciebie postrzegane inaczej. Będziesz podchodził do nich z większym spokojem i dystansem. Poczucie, że terapia jest użyteczna i pomaga Ci nawet w prozaicznych sytuacjach, to dobry znak. Idziesz w dobrym kierunku, nie zbaczaj z tej drogi!

Psychoterapia indywidualna a konsultacje psychologiczne - co wybrać?

Konsultacje psychologiczne zwykle poprzedzają rozpoczęcie psychoterapii. Kiedy terapeuta zorientuje się w sytuacji pacjenta, określi jego problemy i wybierze metodę pomocy, wtedy możliwe jest rozpoczęcie regularnej terapii. Konsultacje to dobry początek i warto je wybrać, jeśli potrzebujesz doraźnej pomocy.

Psychoterapia indywidualna, w tym psychoterapia poznawczo-behawioralna, to proces bardziej złożony, zaawansowany i kompleksowy. Trwa dłużej i koncentruje się na problemach i wielu aspektach życia pacjenta, a nie tylko na wsparciu w konkretnym problemie. Dlatego, jeśli Twoje dolegliwości trwają dłuższy czas i są bardzo złożone lub nie znasz ich przyczyny, możliwe, że potrzebujesz terapii. Wtedy warto poszukać pomocy psychologicznej, bo im wcześniej ją otrzymasz, tym szybciej Twoje objawy ustąpią.

Spotkanie z psychologiem. Konsultacje psychologiczne Warszawa, online - Psychoterapia online w równowadze.
PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

Dla kogo

 • dla dorosłych, dzieci i młodzieży,
 • dla osób, które mają już za sobą doświadczenia psychoterapeutyczne, jednak nie spełniły one ich oczekiwań bądź leczenie było nieskuteczne,
 • dla pacjentów, którzy chcą poprawić jakość swojego życia poprzez regularną pracę nad swoim umysłem z doświadczonym terapeutą.

Jak wygląda

 • psychoterapia w nurcie poznawczo-behawioralnym, ACT, psychoterapia schematu, gestalt, psychoterapia psychodynamiczna,
 • regularne spotkania klienta i psychoterapeuty w gabinecie, online bądź w domu uczestnika terapii,
 • leczenie możliwe jest za pomocą dialogu i uzdrawiającej relacji między pacjentem a psychoterapeutą,
 • najczęściej organizowanych jest kilkanaście lub kilkadziesiąt spotkań, zorientowanych na rozwiązanie problemu,
 • jedno spotkanie trwa około godziny, a ich częstotliwość uzależniona jest od problemu uczestnika terapii.

Zakres pomocy

 • praca z bieżącymi problemami pacjenta,
 • zaburzenia nastroju: na przykład depresja,
 • zaburzenia lękowe: na przykład napady paniki, fobie, lęk uogólniony,
 • pomoc w leczeniu uzależnień od substancji i uzależnień behawioralnych oraz współuzależnienia,
 • wsparcie w kryzysie,
 • zaburzenia osobowości,
 • wsparcie w poprawie relacji międzyludzkich i relacji z samym sobą.
Psychoterapeuta Aleksandra Jasińska. Specjalista prowadzący konsultacje psychologiczne i psychoterapię online i w Warszawie.
Call Now Button