Psychoterapia Dzieci i Młodzieży Online

Pracownia Psychoterapii w Równowadze powstała, aby pomóc pacjentom przywrócić komfort psychiczny i zadowolenie z życia, poprzez profesjonalne i kompleksowe usługi terapeutyczne. Nasz zespół specjalistów to doświadczeni psychologowie i terapeuci, którzy do każdej osoby podchodzą z empatią i zaangażowaniem. Stawiamy na indywidualnie dobrane metody terapii, holistyczne podejście do zdrowia psychicznego oraz sprzyjającą rozwojowi pacjenta atmosferę.

Psychoterapia w równowadze - logotyp. Konsultacje psychologiczne, psychoterapia online i w Warszawie.

Psychoterapia dla dzieci i młodzieży w Równowadze

Co nas wyróżnia?

Psychoterapia dzieci i młodzieży wymaga szczególnego, cierpliwego i delikatnego postępowania. W Pracowni Psychoterapii w Równowadze młodzi pacjenci otrzymują wsparcie terapeutyczne oraz pomoc w pokonaniu trudności, z jakimi się mierzą.

Psychoterapia, konsultacje psychologiczne w Warszawie i online. Pomoc w problemach psychicznych, lękach, zaburzeniach adaptacyjnych.

Sprawdzone i indywidualnie dopasowane techniki terapii

W naszej pracy skupiamy się na odpowiednim dostosowaniu metod terapeutycznych, które będę zgodne z oczekiwaniami i potrzebami pacjenta. Każde spotkanie przeprowadzane jest w miłej, przyjaznej atmosferze

Psychoterapia Warszawa. Konsultacje psychologiczne, psychoterapia online. Zaburzenia nastroju, depresja, ChAD.

Zespół, któremu możesz zaufać

Nasz zespół terapeutów zasilają specjaliści z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży. Posiadają wiedzę i doświadczenie w pracy z młodymi pacjentami, borykającymi się z trudnościami na różnych płaszczyznach

Poznaj zespół
Psychoterapia online i psychoterapia w Warszawie. Wyspecjalizowani psychoterapeuci.

Wygodna forma spotkań online

Psychoterapię dla dzieci i młodzieży prowadzimy także w formule online, dzięki czemu z naszych usług mogą korzystać osoby spoza Warszawy. To także odpowiednia forma dla pacjentów, którzy lepiej czują się w domowym zaciszu

Psychoterapia dla dzieci. Kiedy zdecydować się na terapię?

Podjęcie psychoterapii dzieci i młodzieży jest wskazane w kilku przypadkach. Przede wszystkim, udanie się do gabinetu psychologa powinni rozważyć rodzice lub opiekunowie dzieci z problemami natury emocjonalnej. Wybuchy agresji, obniżony nastrój, długotrwały smutek, przygnębienie, stres, występowanie fobii, lęków, kłopoty w relacjach z rówieśnikami lub członkami rodziny czy zachowania autoagresywne są wskazówką, że w życiu dziecka występują trudności, z którymi sobie nie radzi. Dziecko może także potrzebować wsparcia w momencie, kiedy w jego życiu pojawiają się radykalne zmiany. Mogą one być związane z rozwodem rodziców, śmiercią bliskiej osoby, doświadczeniem choroby, pojawieniem się rodzeństwa, zmianą miejsca zamieszkania lub szkoły. Psychoterapeuta dla dzieci pomoże młodemu pacjentowi uporać się z ciężkimi doświadczeniami, niezrozumiałymi emocjami czy niechcianymi myślami.

Wskazaniem do podjęcia psychoterapii dla dzieci są także problemy rozwojowe oraz szkolne – mały zasób słownictwa, trudności z opanowywaniem nowych umiejętności, nauką, koncentracją. Dotyczy to zwłaszcza młodszych dzieci, u których rodzice obserwują kłopoty z przyswajaniem wiedzy, opóźnienie względem rówieśników lub regres rozwojowy.

Psychoterapię dla dzieci warto podjąć, gdy dziecko:

 • ma problemy emocjonalne, takie jak płaczliwość, rozdrażnienie, niepokój, agresja i/lub wahania nastroju,
 • ma problemy rozwojowe i/lub problemy w nauce,
 • nie potrafi nawiązywać relacji,
 • ma niską samoocenę,
 • cierpi z powodu fobii lub silnego lęku,
 • doświadczyło traumy lub dużej zmiany w życiu.

Psychoterapia młodzieży. Kiedy wskazane jest podjęcie terapii?

Psychoterapia młodzieży może przynieść ukojenie starszym dzieciom i młodym osobom, które doświadczają trudności natury psychologicznej. W przypadku młodzieży mogą one mieć związek z okresem dorastania oraz zachodzącymi w ciele zmianami. Burza hormonalna, tocząca się w organizmie pacjenta, może powodować wahania i obniżenie nastroju, płaczliwość czy rozdrażnienie. Etap dojrzewania jest jednak naturalnym procesem, przez który przechodzi każdy człowiek.

Niekiedy na psychoterapię młodzieży zgłaszają się rodzice lub opiekunowie, którzy borykają się z problemami wychowawczymi, związanymi z tzw. buntem nastolatka. Młodzi ludzie czują silną potrzebę przynależności do grupy, chcą doświadczać czegoś nowego, wyrażać swoją indywidualność. Nie zawsze spotyka się to z aprobatą i akceptacją członków rodziny i otoczenia. Dojrzewanie jest bardzo wymagającym okresem, który może dać się we znaki zarówno nastolatkom, jak i ich rodzicom. Ważne jest, aby dawać młodym osobom przestrzeń do rozwoju i wspierać je w tym trudnym czasie rozmową oraz obecnością.

Jeśli nie wiesz, jak dotrzeć do swojego dziecka, skorzystaj z pomocy psychoterapeuty dla młodzieży! Wesprzemy Cię cenną wiedzą z zakresu tego, jak rozmawiać z młodym człowiekiem oraz jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i jak na nie reagować.

Chociaż bunt związany z dorastaniem jest czymś normalnym, istnieją sytuacje, w których młody człowiek potrzebuje pomocy psychologa.

Warto podjąć psychoterapię młodzieży, gdy pacjent:

 • przejawia zachowania agresywne (agresja słowna lub fizyczna),
 • ma problemy emocjonalne i/lub wahania nastroju,
 • odczuwa przygnębienie, smutek, frustrację lub lęk, które nie mijają,
 • ma problemy z nawiązywaniem relacji,
 • jest ofiarą prześladowania (np. w szkole, wśród grupy rówieśniczej),
 • przejawia zachowania autoagresywne,
 • ma myśli samobójcze,
 • cierpi z powodu uzależnienia od substancji psychoaktywnych lub telefonu, internetu, komputera.

Psychoterapia dla dzieci i młodzieży w formie online – zalety

Psychoterapia online może być tak samo skuteczna jak spotkania prowadzone w gabinecie terapeuty. Różni się ona jedynie sposobem komunikacji – psychoterapeuta dzieci i młodzieży online komunikuje się z pacjentami jest za pomocą komputera lub smartfona z dostępem do internetu.

Ta forma terapii jest szczególnie polecana dzieciom i młodzieży, które nie dysponują wystarczającą ilością czasu na dojazdy na terapię stacjonarną, mają dużą zajęć pozalekcyjnych, mieszkają poza miastem, gdzie znajduje się gabinet psychoterapeuty dzieci i młodzieży, lub za granicą. To dobra alternatywa także dla niepełnosprawnych pacjentów, mających problemy z poruszaniem się.

Psychoterapia dzieci i młodzieży online pozwala zachować systematyczność wizyt, także pacjentom cierpiącym na fobię społeczną, dla których wyjście z domu jest trudnym i stresującym wydarzeniem. Psychoterapia dla dzieci i młodzieży online stwarza możliwość odbycia spotkania z psychologiem w znajomym i komfortowym otoczeniu domowym.

Psychoterapeuci dzieci i młodzieży Online

Poznaj Nasz Zespół - psycholodzy i psychoterapeuci dzieci i młodzieży online

Psycholożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka
Pedagożka, psychoterapeutka
Psycholożka, psychoterapeutka

Psychoterapia dla dzieci i młodzieży – postaw na profesjonalizm, empatię i dyskrecję

Jeśli jesteś rodzicem dziecka lub nastolatka, który boryka się z problemami w sferze psychicznej, skorzystaj z bogatego doświadczenia specjalistów Pracowni Psychoterapii w Równowadze. Nasi psychoterapeuci dzieci i młodzieży pomogą Wam przejść przez trudny czas, zrozumieć wzajemne potrzeby, oczekiwania oraz emocje.
Wybierz wygodną formę spotkań online i zrób krok w stronę poprawy jakości życia oraz odzyskania balansu Twojej rodziny!

Psychoterapeuta kobieta przed komputerem w salonie. Psychoterapia online, terapia przez internet.
Call Now Button