Psychoterapia Dla Par | Online

Twój związek przestał być satysfakcjonujący? Zamiast przynosić radość i
poczucie bezpieczeństwa, sprawia ból i jest źródłem frustracji?
Borykacie się z problemami, z którymi sobie nie radzicie? Kiedy Wasz
związek mierzy się z kryzysem, nie musicie być zdani tylko na siebie.
Ukojenie oraz pomoc w naprawie relacji może przynieść terapia online dla
par.

Kiedy skorzystać z terapii dla par?

Terapia małżeńska online, psycholog dla par online

Nie musicie być małżeństwem, aby skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Kiedy samodzielne próby rozwiązania problemu zakończyły się niepowodzeniem, warto rozważyć skorzystanie z pomocy specjalisty. Terapia online dla par jest skierowana do każdego związku, w którym ludzie doświadczają trudności. Może ona dotyczyć wielu sfer Waszego wspólnego życia – od kwestii finansowych, poprzez różnice w przekonaniach i poglądach, do problemów zdrowotnych oraz stresorów zewnętrznych. Tylko Wy decydujecie o tym, czy chcecie skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Psycholog nie będzie oceniał, czy Wasze problemy są poważne czy błahe – pomoże Wam odnaleźć drogę do porozumienia poprzez odkrywanie Waszych potrzeb i obaw oraz pracę nad skuteczną komunikacją.

Terapia online dla par jest wskazana, kiedy:

 • macie problemy z wyrażaniem emocji, obaw, pragnień,
 • mierzycie się z konfliktami, które przez długi czas eskalowały,
 • doświadczyliście straty (np. dziecka),
 • następuje zaburzenie autonomii partnerów,
 • pracujecie nad odbudową zaufania (np. po zdradzie partnera),
 • mierzycie się z problemami zdrowotnymi,
 • wasze poglądy, wartości oraz spojrzenie na świat znacznie się różnią,
 • sfera seksualna przestała przynosić satysfakcję,
 • doświadczacie trudnych wydarzeń, które przekładają się na jakość Waszego związku (np. śmierć lub choroba bliskiej osoby, utrata pracy, przeprowadzka),
 • występują niezdrowe relacje rodzinne (np. z rodzicami, rodzeństwem), które rzutują na Waszą relację,
 • pojawiła się perspektywa rozpadu relacji.

Nie ma uniwersalnej listy problemów, która kwalifikuje do podjęcia terapii w gabinecie psychologa. Jeżeli czujesz się nieszczęśliwy w związku, który przynosi frustrację – daj sobie pomóc!

Na czym polega terapia online dla par?

Psycholog dla par online, psycholog małżeński, terapia małżeńska online

Zanim terapia dla par zostanie rozpoczęta, zgodę na ten krok musi wyrazić oboje partnerów lub małżonków. To poważna decyzja i krok w stronę poprawy jakości relacji, który wymaga regularnej pracy i otwartości na drugiego człowieka. Terapia online dla par polega na systematycznych spotkaniach pary z terapeutą. Zdalny charakter pozwala na nawiązanie połączenia bez względu na miejsce zamieszkania, wyjazdy służbowe czy urlopowe, a także pozwala zaoszczędzić czas na dojazdy do gabinetu. Terapia online dla par jest tak samo skuteczna jak terapia tradycyjna, a jej podjęcie niesie dodatkowe korzyści, jak np. komfortowe, domowe warunki odbywania spotkań.

Psychoterapia dla par – Jak wygląda pierwsze spotkanie z psychoterapeutą?

Na początku terapii Wasz psychoterapeuta będzie chciał poznać Was i Wasze potrzeby, oczekiwania, pragnienia oraz powody, dla których podjęliście decyzję o wspólnej terapii. Terapia opiera się na rozmowach, często na tematy, o których partnerzy nie rozmawiają z powodu wstydu lub toczącego się między nimi konfliktu. Zadaniem psychologa jest uświadomienie im popełnianych błędów i nauka rozpoznawania ich, praca nad umiejętnością wzajemnego słuchania i skuteczną komunikacją – opartą na empatycznym spojrzeniu na drugą osobę, bez krzywdzącego obwiniania czy krytykowania.

Terapia dla par nie polega na ocenie, która strona związku ma rację, a która się myli. Rolą terapeuty jest pokazanie Wam możliwych rozwiązań Waszych problemów, konfliktów oraz nauczenie Was, jak radzić sobie z nimi w przyszłości.

Cele psychoterapii dla par

Głównymi celami psychoterapii dla par jest:

 • polepszenie komunikacji między partnerami
 • nauka wyrażania swoich potrzeb i opinii, a także słuchania drugiej osoby.

Skuteczna komunikacja to duży krok w stronę poprawy relacji, bo konflikty i problemy w związkach często wynikają z nieprawidłowo przekazywanych komunikatów i braku empatycznego spojrzenia.

Ważna jest także:

 • nauka wyznaczania granic,
 • akceptacja autonomii każdej ze stron,
 • określenie swoich ról w związku,
 • spostrzeżenie norm zachowań w codziennych i mniej codziennych sytuacjach.

Efekty psychoterapii par online. Po jakim czasie zauważycie różnice?

Psycholog terapia dla par, psycholog małżeński, terapia małżeńska online

Efekty terapii online dla par są indywidualną kwestią każdego związku. W zależności od problemów, z którymi zgłosiła się para, może być to proces krótkoterminowy lub długoterminowy. Zmiany, na jakie można liczyć przy regularnych spotkaniach i pracy dwojga osób, to poprawa nastawienia do siebie, mniejsza ilość kłótni i konfliktów, wzrost empatii oraz sprawniejsza komunikacja. Kluczowa jest tutaj motywacja i chęć zmiany osób w związku, bez odpowiedniego nastawienia terapia może nie przynieść efektów lub nie będą one trwałe.

Przeciwwskazania do terapii online par – kiedy terapia może nie przynieść oczekiwanych rezultatów?

Psycholog terapia dla par, psycholog dla par online, terapia małżeńska online

Czasami, mimo dużych chęci, naprawa związku jest niemożliwa. Dzieje się tak w sytuacji, kiedy mimo pracy nad poprawą relacji, jeden lub oboje partnerów przejawiają destrukcyjne, toksyczne zachowania lub kiedy decyzja o rozstaniu została już podjęta. Terapia może pomóc za to tym parom, które zastanawiają się nad rozstaniem, ale chcą walczyć o swój związek i spróbować go naprawić. Jeśli jedna osoba w związku jest uzależniona np. od alkoholu, to lepszym rozwiązaniem będzie terapia uzależnień lub odwyk. Terapia indywidualna może pomóc zrozumieć wewnętrzne konflikty i przezwyciężyć trudności, a to także pomoże budować bardziej wartościowe i stabilne relacje partnerskie.

Psycholog dla par online, terapia małżeńska online, psycholog małżeński

Zdrowy związek dwojga ludzi opiera się na zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa i satysfakcji ze wspólnie spędzanego czasu. Kiedy przychodzi kryzys, a Wy nie potraficie sami pokonać trudności, warto zgłosić się do terapeuty. Gorszy czas może zdarzyć się w każdym, nawet najlepiej funkcjonującym związku. Jeśli chcecie zawalczyć o tę relację i odbudować ją, zdecydujcie się na podjęcie terapii dla par online.

Terapia Dla Par Online

Dla kogo

Terapia dla par przeznaczona jest dla partnerów na każdym etapie ich życia, którzy doświadczają m.in.:

 • trudności w komunikacji,
 • konfliktów,
 • problemów intymnych,
 • trudności w podejmowaniu decyzji,
 • niezgodności w wartościach i celach życiowych,
 • trudności w radzeniu sobie ze stresem
 • trudności w radzeniu sobie z traumą lub kryzysem.

Jak wygląda

Terapia dla par to bezpieczne i wspierające środowisko, w którym możecie otwarcie wyrażać swoje emocje i obawy. Terapeuta będzie Waszym przewodnikiem w tym procesie, pomagając Wam odkryć nowe spojrzenie na Waszą relację i rozwijać umiejętności potrzebne do tworzenia zdrowej, trwałej i pełnej miłości związku. Niezależnie od tego, jakie są Wasze problemy czy cele, terapia dla par może być wartościowym narzędziem, które pomoże Wam wzmacniać Waszą więź i budować przyszłość opartą na wzajemnym wsparciu i harmonii.

Zakres pomocy

Terapia dla par jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą poprawić jakość swojego związku i zbudować zdrową i satysfakcjonującą relację. Niezależnie od tego, czy jesteście małżeństwem, partnerami życiowymi czy parą, która dopiero rozpoczyna swoją podróż, terapia dla par może pomóc w rozwiązaniu problemów, zrozumieniu siebie nawzajem i tworzeniu więzi opartej na miłości, szacunku i zrozumieniu.

Psychoterapeuta Aleksandra Jasińska. Specjalista prowadzący konsultacje psychologiczne i psychoterapię online i w Warszawie.
Call Now Button